DESKOVÁ HRA, KTERÁ VÁS NAUČÍ ITALSKY.

Desková hra Italsky Hravě

CO VŠECHNO HRA OBSAHUJE

hrací plocha mluvte italsky hravě

HRACÍ POLE

Nádherné hrací pole, které vyobrazuje Váš závod. Tedy závod z České republiky do Itálie. Celkem máte 17 hracích políček, tedy 17 možností být první v cíli. Připravte se na cestu a vyrazte. Kdo bude v cíli jako první, ten vyhrál. Na hrací ploše i QR rychlo návod.

Hrací figurka ve hře Italsky Hravě

FIGURKY

Je zcela na Vás jestli pojedete do Itálie autem, vlakem, na lodi anebo poletíte letadlem. Základní 4 hrací cesty jsou jasné. Ovšem může Vás hrát klidně víc, do každého prostředku se vejde více lidí.

Hrací karty Italsky Hravě

360 HRACÍCH KARET

Karty jsou rozděleny do 4 skupin a udělány přesně tak, aby Vás bavily a zároveň naučily italsky. Na kartách najdete různé úkoly, hádanky a příklady, které musíte plnit. Hrací karty obsahují i QR kód s vysvětlenou gramatikou, která se na dané kartě řeší. Dokonalé, zábavné a naučné.

Představení deskové hry Italsky Hravě

Hra je dělané chytře tak, že se jednotlivé hrací karty propojují a navazují na sebe, vy se tak nevědomky spolu s protihráči učíte přesně to, co potřebujete k tomu, abyste se po pár hrách dokázali domluvit v Itálii. Potkáváte klíčové věty i důležité gramatické jevy italského jazyka a hravě je do Vašich hlav ta hra dostane.

HRA JE PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY I MÍRNĚ POKROČILÉ

Pro mladé i dospělé, pro celou rodinu i kamarády. Pro všechny. Hra Vás provází italštinou úplně od začátku, ale je dělaná tak, že obohatí pokročilého i úplného začátečníka, zároveň je dělaná i tak, že i začátečník může hravě porazit pokročilého. Jedinečná zábavná hra pro celou rodinu, která Vám představí Itálii, tak jak jste ji ještě neviděli. Hraním se naučíte italsky, poznáte italské značky a kulturu, ochutnáte italské sýry, zarezervujete si hotel, vyhádáte si lepší cenu, najdete cestu anebo si třeba jen pokecáte místním Giuseppem. Naučíte se důležité italské věty a budete mluvit jak v přítomném, minulém tak i budoucím čase v italském jazyce.

JAK VYHRÁT?

Vyberete si figurku, trasu, kudy chcete jet a jdete na start. Začínáte doma, v České republice, a vyrážíte na dobrodružnou cestu do Itálie, při které se učíte italsky hravě. Po cestě si berete hrací karty a řešíte zapeklité otázky a úkoly. Pokud jste začátečník, tak si asi troufnete na kartu, která Vás posune o jedno políčko. Jako pokročilý skočíte rovnou po kartě, která Vás posune o více políček dopředu, tedy blíže k cíli. Ovšem, tu když nevyřešíte správně, tak si couvnete. Ten, kdo je první v Itálii, ten vyhrál. Stačí si párkrát zahrát a mluvíte italsky. Dokonalá a zábavná hra.

CO JE OBSAHEM HRY?

  • 360 hracích karet rozdělených na 4 skupiny. Karty, které Vás posunou o 1 hrací pole dopředu až na karty, které Vás posunou o 3 hrací pole dopředu.
  • Speciální karty, které se hodně zaměřují na italské reálie, kulturu a italský život.
  • Několik sprostých karet, které jsou přístupné od 18 let, ale které Vás naučí to nejdůležitější, co můžete slyšet, když jdete po italské ulici jindy než v poledne. (Dají se ze hry vyndat a můžete hrát bez nich)
  • Karty obsahují i QR kód s vysvětlením dané gramatiky tak, aby se Vám jednotlivé karty propojovaly a abyste italštině velmi brzy dobře porozuměli a dokázali mluvit.
  • Hrací figurky pro 4 hráče. Ovšem hrát Vás může klidně 6 nebo 9 nebo 30. Hra Vás v tom neomezí, jen si musíte sehnat figurky navíc :).
  • Hrací pole se závodní dráhou z České republiky do Itálie. Buď můžete jet lodí, vlakem, letadlem nebo jet autem.
  • Snažíme se být co nejvíce EKO. Na krabici hry je používaný jenom papír a jemnější karton, abychom nezatěžovali přírodu víc, než je třeba. Potisk krabice a karet je barvou, které může přijít do styku s potravinami. Pytlíčky jsou z recyklovatelného materiálu. Laminace je pouze tam, kde jí je opravdu potřeba. Figurky nejsou z plastu, ale ze dřeva. Tím, že se snažíme jít cestou minimální uhlíkové stopy, jsou naše produkty jemnější. Dbejte na to, prosím, a snažte se s nimi zacházet opatrně, ať Vám co nejvíce vydrží. Děkuji.♥

CO JE PŘESNĚ OBSAHEM HRACÍCH KARET?

V první sadě karet se seznámíte s jazykem jako takovým, zjistíme, kde se používá. Najdete tam úkoly na výslovnost, první důležitá slovíčka, první příklady jednoduchých vět až po vlastní tvoření vět. Najdete tam taky hodně příkladů z italského světa. Druhá sada karet, která Vás posune 2 hrací pole dopředu, navazuje na první sadu. Rozvíjí první sadu a Vy se tak naučíte ještě více. Už konečně časujeme naše první důležitá slovesa jako Jíst, pít, mít hlad, apod. Obohatíme naše důležité věty a Vy pochopíte, jak se italština funguje. Ve třetí sadě si sáhnete i na jeden budoucí čas a jeden minulý čas. Hra je dělaná tak, aby tyto časy byly ty nejpoužívanější a zároveň ty nejjednodušší pro Vás. Naučíte se je a budete je moci aplikovat do Vašeho života. Nejen, že vyhrajete závod do Itálie, ale reálně se v něm i domluvíte. Skvělý pocit je po výhře být schopen vytvořit i vlastní první italské věty tak, aby Vám rodilý mluvčí rozuměli. Ve třetí sadě se tak naučíte kompletní časování vybraných pravidelných i některých nepravidelných sloves. Naučíte se budoucí čas jednoduchý v italštině (futuro semplice) a minulý čas předpřítomný v italštině. Nechybí samozřejmě i další důležitá slova jako jídlo, dopraví prostředky, záchrana života, zavolat si pomoci, rezervovat si stůl v restauraci, zeptat se na toalety, koupit si něco i zaplatit si něco. Odmítnout, souhlasit, prosit, děkovat i omluvit se. Hra neposkytuje kompletní výklad italského jazyka, to ani nejde. Nesrovnávejme ho tak s klasickou učebnicovou gramatikou. Ovšem je to unikátní hra, které Vás opravdu učí italsky a to velmi dobře.

Poslední karty jsou speciální karty, která se Vás provedou světem Itálie. Dozvíte se tak třeba nejznámější italské značky, nejvyšší horu, umělce, jídlo a pití apod. Karty obsahují i mini sadu sprostých karet, které jsou přístupné pouze od 18 let, ale i ty jsou velmi důležité, protože život je prostě takový. Tyto karty obsahují slova tzv. z ulice, tak, abyste byli doslova připraveni na všechno.

Hra je primárně určená pro dospělé lidi. Takhle, hru může hrát kdokoliv, kdo zvládne číst a psát (vlastně jen číst). Ve hře jsou hrací karty, které jsou od 18 let, ale ty se dají ze hry odstranit, jsou označené a pak ji může hrát v podstatě kdokoliv. Pravda je ovšem ta, že i tak se ve hře objevuji slova jako pivo, láska, hospoda apod. Ale nic co by naši nejmenší neznali.

UKÁZKY Z DESKOVÉ HRY ITALSKY HRAVĚ

Přečtěte si rozhovor s autorem deskové hry Italsky Hravě pro Magazín reportér i článek o deskové hře Italsky Hravě na webu o Itálii.

Představení deskovek v České televizi

JAKÝ JE LEKTOR?!

Prý je, cituji: „skvělý, kreativní, bezprostřední se smyslem pro humor.“ 😀 No nevím, ale asi ho budete muset poznat sami.

16 let výuky, přes 600 naučených studentů formou osobní výuky (Převážně španělštiny), přes 1000 naučených studentů formou online video lekcí. 9 certifikátů a různých diplomů. Stovky hodiny vyprodukovaného video obsahu, praktik i teoretik, srandista na sociálních sítích, ale především velký milovník Španělska, jeho kultury a jazyka. Pomůže, vysvětlí a rozhodně Vás v tom nenechá. A tím to všechno začalo, od osobní výuky před mnoha lety, přes po první online video lekce až po tento unikátní balíček kompletní výuky španělského jazyka. Nejvtipnější a nejlepší lektor na španělský a italský jazyk v České republice. Na sociálních sítích má skoro 10 000 sledujících.

Máte otázku přímo na tělo?  Neváhejte a napište mu na lektor@hablamos.cz

lektor italského jazyka

KUPTE SI DESKOVOU HRU, CO VÁS NAUČÍ ITALSKY.

PROČ JE TO TAK DRAHÉ?

Žádná čínská výroba a 3000 kusů náklad. Žádní roboti. Žádný brutální stroje a rychlovky. Je to malovýroba. Každá hra projde rukama 15 Čechů. Vše se dělá ručně, od zaoblování rohů, což dělá Petra, až po foliování, což dělá Honza. Každá hra je jedinečná, česká a pečlivě vyrobena. Vývoj hry trval několik měsíců, mnoho karet obsahuje video lekce, proto některé karty mají cenu jak jedné vaší hodiny italštiny s lektorem. Když to sečtete, tak to opravdu musí stát o trochu víc, než jedna večeře v kamarádkou a lahví vína. Ale určitě to není proto, že bych na tom já něco vydělal. Je to spíše láska k tomu jazyku.

ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY

Žádné triky, žádný poloviční věci, jen láska k italštině. Na našem eshopu nakoupíte celý balíček online video lekcí, deskovou hru nebo další naše produkty s dopravou zdarma do celé České republiky. Můžete platit bezpečně převodem, Pay Pal nebo nebo pomocí platební karty. Využíváme technologie STRIPE, 3D Secure. Údaje a sušenky, které o Vás sbíráme, tak sbíráme pouze za účelem zpracování Vaší potenciální objednávky.  Dalším pokračováním a tomto webu s tímto souhlasíte. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit na email info@hablamos.cz.

stripe
paypal
apple pay

K DESKOVÉ HŘE ITALSKY HRAVĚ SE NEJVÍCE HODÍ

Jestli chcete mít lepší startovací pozici a to doslova, tak doporučuji si ještě před hrou zakoupit online video lekce italštiny. Stačí jen pár hodin a naučíte se italsky. Daleko lépe se Vám pak bude vítězit a hlavně budete daleko více rozumět a samostatně mluvit s Italy.

PROČ NAŠI HRU? PROČ MY?

Protože je naprosto jedinečná. Celou jsme si ji vymysleli sami, nikde jsme se neinspirovali. Ono to ani nešlo, nikde jsme nic podobného neviděli. Jako jó, tím že máme španělskou hru, tak jasně, že jsme se inspirovali tam… Hra vychází z mnohaletých zkušeností učení španělského a italského jazyka, práce se studenty, jejich dotazy, jejich problémy s italštinou a jejich trápení si důležité věci zapamatovat. Na hře pracovali odborníci na italský jazyk. Hlavní korekturu textu prováděla Mgr. et Mgr. Lenka Maliariková z JČU. Hra obsahuje přesně to důležité, co se musíte naučit, než vyrazíte do Itálie. Je to zároveň i souhrn těch důležitých perliček za mnoho let sebraných zkušeností s italským jazykem. Věříme, že vás bude bavit a věříme, že Vás naučí italsky.

Učením se zabýváme už celou řadu let. Společnost hablamos s.r.o. (v překladu ze španělštiny to znamená „mluvíme“ – jedná se o první osobu množného čísla od slovesa HABLAR (mluvit)) byla založena v roce 2021. Jsme mladý, hravý, aktivní tým pár nadšenců pro jazyk, pro kreativu a pro vzdělání. Našim cílem, jak již bylo řečeno, je vzdělat lidi. Nabídnout lidem vzdělání v rozumné, dostupné a hlavně snadno zapamatovatelné hravé formě. Proč? Protože si myslíme, že vzdělání v naší společnosti má smysl. Každý nový jazyk, každý nový impulz Vám otevře oči a donutí Vás jinak přemýšlet a jinak se chovat. O to více, pokud se jedná o jazyk. Umět cizí jazyka není o tom, znát jak se která věc řekne v tom daném jazyce, ale je o tom, jak nad věcmi přemýšlet a jak se na tomto základě chovat. Jsme upřímní, nic Vám nechceme tajit a chceme být otevření. Nic neskrýváme. Máme pouze jednoho jednatele. Jsme fér a chceme tak zůstat.

Naše projekty jsou

onlinespanelsky.cz

onlineitalsky.cz

spanelskyhrave.cz

hablamos.cz

Poznejte i ostatní deskové hry.

CHCI PODROBNÝ NÁVOD

Pokud si chcete projít návod  na deskovou hru, která Vás naučí mluvit italsky, tak návod.

Zajímavé, ale chceme více informací.

Chybí Vám nějaké informace? Řekneme Vám úplně všechno. Pro více informací se na nás neváhejte obrátit třeba na info@hablamos.cz

Poznámka: Jedná se o výukový materiál, tedy vzdělávací publikaci. Daná krabice neobsahuje hrací kostku, ani prvek náhody. Jedná se o specializovanou vzdělávací publikace k učení daného italského jazyka. Principem se jeden student snaží odpověď na otázku jiného a tak se naučit italský jazyk. Krabice obsahuje vzdělávací karty s výukou jazyka včetně vysvětlení v češtině od profesionálního lektora daného cizího jazyka. Není to tedy klasická desková hra s herním prvkem náhody.